MIDEM Logo

Strokovno društvo za mikroelektroniko, elektronske sestavne dele in materiale - MIDEM
v sodelovanju s TC SEMTO in Univerzo v Ljubljani Fakulteto za elektrotehniko

vas vabi na enodnevno seminarsko delavnico

Inovacije in podjetništvo za inženirje MR

Ino-Po-MR 2011

Torek, 13. 9. 2011

Predavalnica 15, Fakulteta za elektrotehniko UL, Tržaška cesta 25, Ljubljana

Delavnica je namenjena usposabljanju študentov s področja tehnike in mladih inženirjev, predvsem mladih raziskovalcev in se osredotoča na področja inovacij, intelektualne lastnine in podjetništva, kjer bodo udeleženci spoznali značilnosti inovacijskega procesa, pomen intelektualne lastnine in prednosti podjetniškega razmišljanja in delovanja na primerih dobrih praks.

Namen izobraževanja je osvojiti osnovne vsebine in veščine inovacijskih procesov in podjetništva, spodbuditi razmišljanje inženirjev in mladih raziskovalcev o širši uporabnosti in možnostih podjetniške nadgradnje njihovega raziskovanja, razvojnih in inovacijskih aktivnosti.

Znanje in izkušnje bodo delili izkušeni predavatelji iz akademske sfere, ki imajo mednarodne patente in so jih prodali podjetjem, in iz gospodarstva, ki konkurirajo na globalnih trgih in kjer brez dobro zaščitene intelektualne lastnine ni dolgoročnega uspeha. Udeleženci se bodo seznanili tudi s primerom urejanja inovacijskih procesov na UL FE.

Udeleženci bodo po zaključku seminarja prejeli potrdilo o opravljenem seminarju.
Za mlade raziskovalce bo potrdilo veljalo kot dokazilo za opravljeno usposabljanje o inovacijah in podjetništvu zahtevano s strani ARRS.

Prijava na delavnico je mogoča do 12. 9. 2011 12:00 preko spodnjega obrazca. Člani društva MIDEM, člani TC SEMTO, zaposleni na UL FE in redni študenti so oproščeni kotizacije. Za ostale udeležence kotizacija znaša 90 € na osebo. Prosimo, da kotizacijo nakažete na transakcijski račun MIDEM: SI56 0510 0801 0631 192 pri ABANKA d.d., Slovenska cesta 58, 1000 Ljubljana. Sklic: Ino-Po-MR-2011 ter <ime in priimek udeleženca>. Število udeležencev je omejeno.

Seminarsko delavnico Ino-Po-MR-2011 sofinancira Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo v sodelovanju z Javno agencijo za tehnološki razvoj v okviru akcije INO-11 (pogodba št. INO-02).

Prisrčno vabljeni,
prof. dr. Marko Topič
Predsednik društva MIDEM

Tehnološka agencija Slovenije Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Zavod TC SEMTO Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko